KLİMA & ISITICI | Yıldırım Vestel Yetkili Servisi

Günümüzde popülerleşen ve gittikçe modernleşen gerek yapısıyla gerek sunduğu avantajlarla klimalar hayatımızın vazgeçilmez noktası haline geldi. Klima çok yakın tarihimizde icat edilen bir elektronik eşyadır. Kullanım alanlarına göre özellikleri değişen bu cihazlar evlerimizde, iş yerlerimizde, dört duvarın olduğu her yerde görebileceğimiz eşyalar arasına girmiştir. Günümüz teknolojisi ile aynı doğrultuda gelişen ve ilk zamanlarından daha fazla özelliğe sahip olan klimalar alınırken dikkat edilmeli ve özellikleri istenilen şekilde olmalıdır.

VESTEL’de bulunan bir çok klima çeşidi arasında sizin aradığınız özelliklerde klima bulmanız mümkündür. Aldığınız klima ile ilgili bir sorun yaşarsanız Bursa Yıldırım VESTEL Klima Servisi’ne başvurmanız gerekmektedir. Çıkacak her soruna karşı size VESTEL Klima Servisi olarak Yıldırım bölgesinde  yardımcı olacaktır. VESTEL klimalarının tercih edilmesinin sebeplerinden biride şirketimizin sizlere alanında uzman servis ekipleri ile hizmetler sunuyor olmasıdır. Klimanızın gerek onarımında gerekse temizlenmesinde yardımcı olacak olan VESTEL Yetkili Klima Servisi’miz günlük hayatınızı kolaylaştıracak çözümler bulacaktır. Klimanızı seçerken dikkat etmeniz özelliklerden biride enerji tüketiminin çok olmamasıdır.

Vestel Klima STV 42 Arıza Kodları

E1 – Basma hattında yüksek sıcaklık
E2 – Kompresör aşırı akım çekiyor.
E3 – Faz hatası
E5 – Alçak basınç koruması (Dış ünitede 301 no’lu soketi köprüle)
E6 – İç ünite buzlanma koruması.
Not : E1 aşırı gaz miktarı evaparatör kirlenmesi iç dış fan motorları bloke E2 kompresör uçları yanlış faz eksikliği E6 iç ünite evap kirli kullanım sıcaklığı düşük ortam aşırı soğuk olabilir.

Vestel Klima fs 42 İç Ünite

ff01 – İç ünite buz koruması
ff02 – Dış ünite hatası soğutmada
ff03 – Soğutmada yüksek sıcaklık koruması
ff04 – Yüksek sıcaklık koruması ısıtmada
ff05 – Isıtmada dış ünite hatası
ff06 – Yüksek basınç koruması
ff07 – Oda sensörü
ff08 – Iç ünite boru sensörü
ff09 – Dış ünite boru sensörü

Vestel Klima Dış Ünite Kart Üzerindeki Ledlerin Yanıp Sönmelerine Göre

LED 5+1: YANLIŞ FAZ
LED 5+4+1: EKSİK FAZ
LED 3+1: YÜKSEK BASINÇ KORUMASI
LED 5+3+1: ALÇAK BASINÇ KORUMASI
LED 4+3+1: AŞIRI ISINMA KORUMASI
LED 5+4+2+1: AŞIRI YÜK KORUMASI
LED 3+2+1: DIŞ ÜNİTE BORU SENS.
LED 5+3+2+1: BUZLANMA KORUMASI
LED 5+4+3+1: DEFROST KORUMASI
LED 2+1: KOMP ISITICI AKTİF
LED 5+2+1: BYPASS VALFİ AKTİF

Neden Kombi Bakımı Yaptırmalıyız

1. Kombi cihazının içindeki ısı ileten parçaların toz ve kirle kaplanmadığından emin olunur. Aşırı kirlenen ve hasar gören tesisat parçaları kombinizin ömrünü kısaltır, doğalgaz tüketimini arttırır.
2. Kombi bakımınd cihazın tüm elektrik aksamı kontrol edilir.
3. Isı sensörleri kontrol edilir ve bacanın açık olduğundan emin olunur. Baca fanı sökülüp temizlenir, yatakları yağlanır.
4. Kombi su seviyesi ve bu seviyenin tutarlılık seviyesi kontrol edilir.
5. Tesisat suyunuzun bir süre sonra değiştirilmesi gerekebilir. Aşırı kirlenen tesisat suyu, ısı iletimini aksatır ve daha fazla doğalgaz tüketmenize neden olur.
6. Özellikle tesisat suyu değiştirildikten sonra tesisat içinde kalan hava alınır.
7. Kombinin su hattında bulunan kir filtresi kontrol edilir. Eskiyen veya aşırı kirlenen filtrelerin değiltirilmesi gerekir. Aksi halde kombi tesisatınızdaki kirli su oranı artar ve ısı transferi yavaşlar. Bu durum doğalgaz faturanıza yansır.
8. Kalorifer peteklerinin de bakıma ihtiyacı vardır. Kalorifer peteklerinin iç ve dış temizliği ısı iletimini büyük ölçüde arttırarak daha az doğalgaz tüketmenizi sağlar. Kalorifer peteklerinin konvektörleri genellikle ulaşılması güç yerlerde odukları için kir tutmaya müsaittirler. Özellikle ilk çalıştırmada gelen kokuyla anlaşılan konvektördeki kir birikmesi evinizin ve iş yerinizin hijyeni için tehlike oluşturabilir.

Kombi Seçimi

Kombi seçimi yapılırken aşağıdaki başlıklar değerlendirilmelidir.
  • Mahalin Hacmi
  • Havalandırma Durumu
  • Baca Durumu
  • Isı Kaybı
  • Kritik devre basınç kaybı
  • Tesisat su hacmi ve genleşen su miktarı
  • Cihazın modeli, ateşleme şekli
  • Cihaz ve tesisat montajında dikkat edilecek hususlar
  • Gaz Tesisatı Montajı

Telefonla da direk irtibata geçebilir, soru ve  sorunlarınızı sitemiz üzerinden servis formu ile bize ulaştırabilirsiniz.

Ürünlerimiz için gerekli temizlik & bakım ürünlerini online mağazamızdan temin edebilirsiniz.

Arıza Kayıt Formu